דלג לתוכן
דיקלה - מורה להוראה מתקנת

אוהבת אותך, עוזבת אותך ואתה רק בן 3 חודשים – יומנה של אימא עובדת

diklamotherדיקלהאימא

 

לצד ההתרגשות הגדולה שאחזה בי לקראת החזרה לבית הספר והמפגש עם התלמידים, היה גם כאב גדול ובכי שלא נגמר ברגע הראשון שיצאתי מהבית. השארתי מכתב ובו הסברתי לו קצת על החיים. אין לי ספק שכשבני בכורי יגדל, הוא יקרא את זה ויבין.

ככה זה בעידן המודרני ביבשת הגדולה, ובכלל, החיים לא משאירים לנו הרבה ברירות והעבודה בשניים היא הכרחית. וזה לא רק בגלל הכסף, ממש לא!! זה בגלל ההגשמה העצמית, זה בגלל שאני צריכה קצת אותי לפעמים, זה בגלל השאיפה להתקדם, הרצון לעסוק בייעוד שלך, הלימודים לקראת הדוקטורט והדרך שלך להיות חלק מהקהילה היהודית בגולה. אז נכון שאני בחרתי בזה ואני לא מצטערת לרגע ונכון שהחיים החדשים שלי מספקים לי אושר גדול, סיפוק והמון רגעים שמחים אך יש גם אינסוף רגעים של געגוע.

ונכון שיש לו מטפלת מדהימה שדואגת לכל צרכיו ואפילו אבא שלו משתדל לעבוד מהבית בשעות שאני לא נמצאת ומרעיף עליו אהבה כמו טיפות של גשם מרעננות ביום חם, אבל אין לו את אימא. אין לו את החיבוק החזק הזה שבא מעומקה של הנשמה, אין לו את המבט הזה בעיניים שיודע בדיוק מה הוא צריך באותו רגע, אין לו את החום הזה שנעים גם בקיץ, אין לו את המגע המלטף של הידיים של אימא ובעיקר אין לו את ההנקה שמרגיעה כל כאב.

ולי אין אותו איתי כל הזמן. אין לי את הפלא הזה שנקרא ילד שהגיע אליי סוף סוף בגיל ארבעים, אין את העיניים האלה שמחפשות אותי כל הזמן ומחייכות באהבה כשאנחנו מישירים מבט האחד אל השנייה, אין לי את החיוך הרחב שמשכיח ממני את העייפות והכאב, אין לי את מי ללמד על קסם הבריאה: על השמש שזורחת בבוקר ועל העלים הנושבים ברוח, אין לי את מי לקחת איתי לכל מקום ולהתרגש מהדברים הקטנים שבדרך, אין לי עם מי לחוות את הילדות מחדש בכל רגע, אין לי את הידיים הקטנות האלה שאוחזות בי חזק כמו אומרות לי "אל תלכי, אימא" ובעיקר אין לי את מי לנשום לתוכי כל הזמן.

בני בכורי אימא כותבת לך ודמעות בעיניה,

כואב לי הלב ללכת ממך ולכאב הזה אף אחד לא הכין אותי. לא ידעתי כמה זה יהיה לי קשה, לא ידעתי כמה יהיה לי עצוב בנשמה וכמה אני אהיה חצויה. בראש שלי אני מסורה לעבודה ולתלמידים אך בלב שלי אני מסורה אלייך. כן, בני בכורי, הלב שלי יוצא אלייך בכל רגע שאני לא אתך. אתה איתי בכל נשימה שאני נושמת לתוכי ואני שולחת לך אנרגיה של אור ואהבה שתעטוף אותך ותשמור עלייך מכל רע. אני גם נושאת תפילה לאל עליון שיגן עלייך מכל צרה ומברכת על שזכיתי בך ועל כך שבהגיעך שינית את חיי לנצח. 

עוד מעט אני חוזרת הביתה ומתמסרת אלייך בהנאה עצומה, חכה רגע, עוד קצת ואני אפתח את הדלת וארוץ ישר אלייך…

שלך תמיד, אימא.

 

6 תגובות על “אוהבת אותך, עוזבת אותך ואתה רק בן 3 חודשים – יומנה של אימא עובדת”

 1. נורי ברקת הגיב:

  מקסים. כל כך אמיתי

  1. דיקלה גולסה הגיב:

   תודה יקירה ושנה מבורכת 🙂

 2. פרלי ניניו הגיב:

  חזק ביותר
  אמיתי
  כאם לארבעה וסבתא לחמישה בכיתי כשקראתי כי זה זרק אותי לאותה תקופה חצויה שלי כשחזרתי לעבודה

  1. דיקלה גולסה הגיב:

   אכן חזק…תודה רבה על תגובתך ושנה טובה 🙂

 3. יובל אליאב הגיב:

  מקסים ומרגש!
  נהנתי לקרוא כל מילה וכל משפט !

  1. דיקלה גולסה הגיב:

   תודה רבה ודרישת שלום 🙂

כתוב תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם באתר.

ניתן להשתמש בתגיות HTML ובתכונות אלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>