דלג לתוכן
דיקלה - מורה להוראה מתקנת

איך להצליח בעידן הקורונה?? אימון אישי בשילוב פענוח ציורים, גרפולוגיה וקלפים

diklalifecoach

דווקא בתקופה הכי מוזרה בחיים עשיתי את הלייב הראשון שלי בפייסבוק.

עם המון חששות ופחדים ובעיקר עם חוסר ידיעה מי יצפה בלייב ומה הכי נכון לומר, קפצתי למים העמוקים של הטכנולוגיה ועליתי לשידור. אז מה היה שם, או איך נכון לעשות את זה?

קודם כל והכי חשוב, בכל דבר שאנחנו באמת רוצים להשיג בתקופה הזו (ובכלל), זה לחשוב מחשבות חיוביות ולפתח את האמונה בעצמנו. כל השאר כבר יגיע. אז איך עושים את זה???????

להבין שאנחנט נמצאים בדיוק במקום שבו אנחנו צריכים להיות בחיים ומה ששלנו יגיע אלינו בזמן המתאים לכך.

אני דיקלה, מאמנת אישית להצלחה והמטרה שלי היא לגרום לאנשים להאמין בעצמם. לרפא אנשים משורש נשמתם, להזכיר להם מי הם באמת ולהחזיר אותם "הביתה" אליהם פנימה, לאמונה בבורא ובבריאה. למה? כי אז הם יבינו שהם מסוגלים לברוא את המציאות שלהם כפי שהם רוצים שהיא תתגשם בחייהם.

מה זה אימון אישי בשילוב פענוח ציורים וגרפולוגיה?

כשהאדם מגיע לאימון, הוא מתבקש לצייר ציור חופשי וכן ציור של בית-עץ-דמות. אלה הם "מבחני אישיות" אוניברסאליים שההערכה שלהם בידי איש מקצוע מיומן, מתאפשר הודות לעקרון ההשלכה שהוגדר לראשונה ע"י פרויד. תהליך ההשלכה הוא מנגנון אנושי בסיסי. המנגנון בונה את העולם החיצון בהתאם ליסודות העולם הפנימי של האדם. המצייר משליך את חרדותיו, תחושותיו ובעיותיו וכן את אופן הפעלת מנגנוני ההגנה שלו אל הציור. כלומר, בציור האדם בעצם מספר לי איך הוא מרגיש בשלב זה בחייו, וזאת בנוסף לראיון ההיכרות שלנו.

הפסיכולוג קארל יונג טען כי הציורים מכילים סמלים שמהווים חלון לתת המודע, והסמלים הגרפיים יכולים לתווך בין המודע לתת המודע.

פענוח ציורי ילדים ומבוגרים הינו שיטת מדידה והערכה בפסיכולוגיה של האישיות הנעזרת בציורים לצורך ניתוח אישיותם. השיטה מסייעת באבחון בעיות בתחומים הקשורים לגוף, לנפש, להתפתחות הקוגניטיבית וליחסים של הילדים/המבוגרים עם סביבתם הקרובה, עם מקום העבודה ועוד. באמצעות הציורים ניתן לקבל תמונה רחבה ומעמיקה לגבי האופן בו האדם חווה את העולם מסביבו, היכן הפחדים שלו ומהם האמונות המעכבות אותו מלהתקדם והגשים את מטרותיו. תחום זה כולל שיטות שונות של אבחון וטיפול באמצעות אמנות, ונמצא בשימוש פסיכולוגים ומטפלים באמנות. השיטה מסתמכת על מחקרים שנערכו על ידי פסיכיאטרים, פסיכולוגים, אמנים, אנשי חינוך וגרפולוגים, ואשר מצאו קשרים חיוביים בין ההבעה החזותית והבחירות הלא-מודעות לבין מאפיינים נפשיים ורגשיים.

השלב הבא באימון הוא אבחון כתב היד של המתאמן. שיטה זו מתבססת על פרשנות של סימנים וסמלים מסוימים בכתב היד. ההנחה היא שכתב יד מתחיל בתודעה ושכל טקסט כתוב הוא קודם כל רעיון שהופך לרצון להעביר רעיון זה בכתב. דהיינו, אבחון כתב היד נתפס על ידי הגרפולוג כפתח כניסה לתת מודע, לכן לא רק אלמנטים שהכותב מודע אליהם משתקפים בכתב ידו אלא גם אלמנטים של התת מודע.

זאת ועוד, אבחון כתב היד של המתאמן יכול לחשוף את המחשבות הפנימיות והנסתרות שלו, את רצונותיו וכוונותיו. ויש כאן משמעות עמוקה וחשובה מאוד להבנה נוספת של נפש האדם וסלילת הדרך להתקדמות שלו.

השימוש בקלפי מודעות

קלפי מודעות נותנים מסרים לאדם מתוך נשמתו הפנימית ומסייעים לו להכיר את הילד הפנימי שבו ולזהות את מצוקותיו האמיתיות. הקלפים גם נותנים מידע כיצד ניתן להצליח דווקא ברגעים של קושי ומכוונים את האדם לפעול מתוך אחריות אישית שלו.

השילוב של כלים אלה מסייעים בידי להכיר את המתאמן שמגיע אליו ולעזור לו להגשים את מטרותיו בחיים, תוך התגברות על קשיי העבר והתמקדות בהווה.

איך אתם יכולים להצליח בתקופת הקורונה?

ובנימה אישית לגבי הקורונה: החיים שחיינו לפני הגעת הקורונה לחיינו לא יחזרו יותר לעולם. הגיע הזמן להפנים זאת ולהיערך בהתאם במקום לחכות ש"הכל יירגע ונחזור חזרה למה שהיה". הקורונה הגיעה לסמל לנו עידן חדש שבפתח, צמצום צרכים מיותרים והתמקדות בהתפתחות שלנו. הקורונה כאן כדי להישאר לנצח. אנו נלמד לחיות איתה ועוד יבואו ימים הרבה יותר טובים, אנחנו רק צריכים להאמין ולפעול "מחוץ לקופסה". מה זה אומר?? לחשוב על למידה של נושאים חדשים, שדרוג העסק, יצירת שיתופי פעולה, בנייה של משהו חדש ועוד. ההתכנסות בבית הייתה במטרה שכל אחד יסתכל בתוך עצמו פנימה ויימצא את האור המייחד אותו שבזכותו הוא הגיע לעולם הזה ויש לו תפקיד חשוב באנושות.

אני מזמינה אתכם להקשיב לשידור הלייב שלי, לצייר ציורים ולשלוח אליי. אשמח לעזור לכם.

דיקלה גולסה-חליווה

מאמנת אישית בשילוב פענוח ציורים, אבחון כתב יד וקלפים

Diklagolasa@gmail.com

 

https://fb.watch/2c6lSP9Tt5/

 

כתוב תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם באתר.

ניתן להשתמש בתגיות HTML ובתכונות אלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>