דלג לתוכןlang_code= helocale= he_ILtextdomain= diklatext= מאמרים
דיקלה - מורה להוראה מתקנת

אימון ילדים ונוער

אימון אישי- אני קובע את חיי

באימון אישי אני מסבירה למתאמנים כי הם השחקנים הראשיים של חייהם, כלומר, כל מה שהם חווים הוא תוצאה של המעשים והמחשבות שלהם ולא של אף אחד אחר. ועל כן, הם אלה שיקבעו מה טוב להם ומה הם לוקחים על עצמם לחייהם. והכי חשוב: יש מקום בחברה לכולם!!!

המטרה של האימון היא כמובן לעזור לילד להיות במיטבו. להצליח, להתחבר, להרגיש בטוח בעצמו, להיות "מקובל", להיות תלמיד טוב שמשתתף בכיתה וכדומה.

לפעמים קורה, שכאשר הילד מתחיל להגדיר לעצמו את המטרה, הוא מנסה ליצור את עצמו כ"יותר מ". ילד דחוי חברתית עשוי לרצות ליצור את עצמו כ"מלך הכיתה" ואז להתנקם בילדים שהציקו לו. ילד שהוא תלמיד גרוע עשוי לרצות לראות את עצמו כתלמיד הכי טוב, שמשאיר את האחרים מאחור.

אחד הדברים שאנחנו רוצים ללמד את הילד באימון הוא שההצלחה שלו לא צריכה להיות על חשבון מישהו אחר, כפי שההצלחה של מישהו אחר אינה על חשבונו. יותר מכך, אנחנו רוצים ללמד את הילד שמחשבות מחלישות על אחרים מחלישות, בעצם, קודם כל אותו.

אנחנו רוצים להציע לילד לדמיין את עצמו שמח ומצליח, אבל גם את כולם סביבו שמחים ומצליחים. אנחנו רוצים ללמד אותו לדמיין את עצמו כמקובל, אבל מתייחס בכבוד ובצורה חברית לכל מי שסביבו. אנחנו רוצים ללמד אותו לראות את עצמו כתלמיד מצוין, אבל גם את אחיו המוצלח ממנו כממשיך להצליח ולשגשג.

 "בנפול אויבך אל תשמח", נאמר, ולאחל הצלחה לאחר, ואפילו לעזור לו להצליח, הוא מפתח בדרך להצלחה של עצמנו.

בסוף תהליך האימון האישי, המתאמנים מגלים שהם בהחלט מסוגלים להאמין בעצמם והחששות שלהם נובעות בחלקן ממסקנות ואמונות של אנשים אחרים שהם אימצו כשלהם אך מעולם לא בדקו אותם, או מסקנות ואמונות שלהם שהסיקו בילדותם ומעולם לא בדקו אותם שוב.

או אז, אני מזמינה את המתאמנים, באימון האישי, לבדוק את אותם אמונות ומסקנות שלהם ולבחון מה באמת נכון ומשרת אותם ומה לא. הבדיקה המחודשת הזו תסייע להם לנקות מעט את המעטה המכסה את ה"אני האמתי" שלהם.