דלג לתוכן
דיקלה - מורה להוראה מתקנת

היי את, צעירה בת עשרים

מכתב לך, אישה צעירה.

איזה גיל נפלא להתחיל בו את חייך העצמאיים. כבר התבגרת דיו כדי להחליט החלטות בשביל עצמך, סיימת את לימודייך בבית הספר וכל העולם מחכה רק לך.

אבל רגע, אני רוצה לומר לך כמה דברים…

תחיי את החיים שלך כמו שאת רוצה ואל תתני לאחרים להכתיב לך את הסרט של עצמם. תזכרי היטב שהבמה היא שלך ואת זו שבוחרת את הדמות שבה תשחקי באותו רגע במחזה. ולמה אני אומרת לך את זה? כי כל אחד מרשה לעצמו להיכנס לך לקרביים ולהחליט בשבילך החלטות ואפשרויות שלו שהוא, בעצם, לא הצליח לממש בחייו, אבל הם רק שלו ולא שלך, אז אל תתבלבלי ותגבשי לעצמך את העתיד שלך כפי שאת רוצה.

תשמרי על הבריאות שלך!!! היא תחזיר לך ברגעי קושי פיסי ונפשי. תעשי ספורט כל יום, תאכלי אוכל בריא ותתרחקי מעישון שמסב לך אושר רגעי וסבל קיומי בגיל מאוחר יותר. ולמה אני אומרת לך את זה? כי כשתזדקקי לגופך כדי להרות ולהקים לך משפחה, הוא יהיה שם בשבילך ויקלוט בשמחה את הזרע מהגבר שלך וההיריון יעבור לך קצת יותר בקלות. כן, היריון הוא משא כבד המשנה את גופך לעד ואת תהיי חייבת לעמוד איתנה מול סופת השינויים ההורמונליים ובעיקר בלידה כואבת ומתישה שבסופה תקבלי את התואר הנכסף "אימא".

תלמדי מקצוע לחיים שמושך אותך ומתאים לאישיותך, וכשתסיימי את לימודייך, תשקיעי כל יום בלמידה של דברים חדשים שיקדמו אותך בסולם המקצועיות עד לדרגה הגבוהה ביותר שהצבת לעצמך. ולמה אני אומרת לך את זה? כי  את תבלי את מרבית זמנך בעבודה וחשוב מאוד שהיא תהיה מספקת ותסב לך מעט אושר והרבה הכנסה, שכן את צריכה לעמוד ברשות עצמך ולא להיות תלויה באף אחד כדי לחיות את חייך. עלייך לדאוג למלא את מטעני הנשמה באושר ואת חשבון הבנק בכסף שהרווחת בזכות עצמך והוא רק שלך. יהיה עלייך לשמור "גרוש לבן ליום שחור" כי יהיו ימים שבהם תרצי לעצור ולשבת בביתך והעולם בחוץ ימשיך כהרגלו גם בלעדייך.

תטעמי מכל מטעמי החיים הטובים: רקדי במועדונים, אכלי במסעדות טובות, טיילי בעולם והכירי תרבויות חדשות, האזיני למוזיקה טובה וקראי הרבה ספרים מעניינים כמה שאת יכולה. ולמה אני אומרת לך את זה? כי יבוא יום שבו תצטרכי לשבת בבית ולהתענג על הזיכרונות הנעימים שהותירו בך חוויותייך מכל דבר שנגעת בו ולו רק קצת. יהיה לך נעים להתרפק על מתנות העבר ואת תהיי שלמה עם עצמך ורגועה בקן החם שהקמת לך אי שם בעולם ושתובע ממך לתת לכולם קצת לפני עצמך.

תבחרי לך את בן זוגך למסע החיים מכל אלה המוצעים לפנייך. אל תתפשרי על חלק קטן ממה שנשמתך מבקשת לעצמה, אך גם אל תגזימי בציפיותייך. תזכרי היטב: אין אדם מושלם עלי אדמות אבל יש אדם שלם עם עצמו וזה בדיוק מה שאת צריכה. ולמה אני אומרת לך את זה? כי זוגיות ונישואין זה דבר מורכב מאוד מחד ומחול משותף קסום מאידך. יהיה עלייך לבחור את בן הזוג שאתו תקימי את המשפחה שלך והוא זה שילווה אותך ברגעים הכואבים של החיים, ברגעים המאושרים וברגעים האלה שתרגישי שכבר אין לך כוח יותר לסחוב את החיים. תזכרי היטב: בסופו של יום את חיה אתו לבד בביתכם והוא יהיה זה שיציב לך את המראה של עצמך ואת זו שתצטרכי להתבונן בך מתפתלת בין הכעס לאושר.

תברכי בכל יום את הבורא והבריאה. הכל ניתן לך בחסדיו ונלקח ממך אם לא תדעי להעריך את הקיים. 

תחיי ותאהבי לאורו של אלוהים, לאורו של היקום ולאורם של הנרות שהדלקת בערב שבת, אלה המחברים אותך לעם הסגולה שהנך חלק ממנו.

תצברי זיכרונות ותגשימי חלומות כמה שתוכלי כדי שתוכלי אחר כך להתענג על חייך בגיל ארבעים.

שיהיה לך בהצלחה במסע חייך אישה צעירה, מלאכים שומרים עלייך מלמעלה, ואת שמרי נפשך בכל צעד שתבחרי לעשות על האדמה.

מחבקת אותך חזק כל כך,

אישה שלמה בת ארבעים 🙂

 

כתוב תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם באתר.

ניתן להשתמש בתגיות HTML ובתכונות אלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>