דלג לתוכן
דיקלה - מורה להוראה מתקנת

הדרך להצלחה בקריירה, בזוגיות ובהורות – דיקלה גולסה -חליווה – ייעוץ ולימוד

childrendrawing
https://www.youtube.com/watch?v=ZMbh_EYKtyk

 

אודותיי:

דיקלה גולסה – חליווה, בוגרת תואר שני בחינוך, מורה להוראה מתקנת, מומחית באימון ללמידה טובה עם לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז, מפענחת ציורים וגרפולוגית. בעלת ניסיון של 20 שנה בתחום ההדרכה, הייעוץ הפרטני, הנחיית קבוצות, לימוד קורסים, כתיבת מאמרים מקצועיים בתחום, כתיבת חוות דעת מקצועיות, פיתוח שיטות לימוד וייעוץ בשילוב קלפי מודעות.

אני שמחה להציע מגוון אפשרויות לשיתופי פעולה בקורסים, סדנאות, הרצאות וייעוץ פרטני:

 1. קורס "קווי הנפש" – פענוח ציורי ילדים

קורס עשיר ומגוון לפיצוח חוזקות וסודות הנפש, מיקוד האישיות באמצעות פענוח ציורים ואבחון כתב היד. זהו קורס הכשרה בתחום פענוח ציורים והוא מיועד למומחים מכל קשת עולמות הטיפול והחינוך: עובדים סוציאליים, מורים, מטפלים, מאמנים, גננות, מדריכי מוגנות, יועצים וכן לכל המחנכים הבלתי-פורמאליים הבאים במגע עם ילדים. מטרת הקורס היא להעשיר את ארגז הכלים, לשכלל מיומנויות של תקשורת מקרבת ולעבור חוויה מעצימה אישית ומקצועית. בנוסף, לעזור להם לזהות חולשות, רגישויות ומצוקות של ילדים ללא מילים. הקורס מתקיים פעם בשבוע, למשך שעתיים וחצי, כולל הפסקה, בזום.

הנרשמים יקבלו במתנה את הספר "לגלות את הנסתר שבגלוי" – גילוי סודות פענוח ציורים

bookdikla

מהלך הקורס:

שלב 1 – 10 מפגשים שבהם נלמד על התפתחות הציור, שלבי הציור, פענוח ציורי דמות ובית, מבחני השלכה ומשמעות הצבעים.

שלב 2 – 10 מפגשים שבהם נלמד לזהות חוזקות וחולשות בציור, סימני מצוקה, פענוח ציורי עץ ותרגילי הנחיית קבוצות בשילוב אבחון כתב יד, ציורים וקלפי מודעות.

שלב 3 – 7 מפגשי סופר- וויז'ן שבהם נתמחה בכתיבת דו"ח פענוח ציורים, תרגול ולמידת עמיתים. בסוף שלב זה הסטודנטים יקבלו תעודת הכשרה.

 1. הדרכת הורים – "לגלות את הנסתר שבגלוי"

הדרכת הורים פרקטית, תכליתית, התנהגותית וכוללת "שיעורי בית" ומשימות קונקרטיות להורים. כמו כן, יש לה גם אספקט טיפולי יותר במטרה לבדוק את  דפוסי ההתנהגות של ההורים לעומק, לזהות את דפוסי ההתנהגות ההורית שלהם, לזהות מה מקור הדפוסים האלה בילדות שלהם עצמם ומתוך הטיפול והמודעות ההורית לשנות את דפוסי ההתנהגות.

הדרכה זו המוצעת כאן הינה ייחודית כי היא משלבת כלים של פענוח ציורים וגרפולוגיה, שבהם ילמדו המשתתפים לזהות מצבים שונים בציור: כישורים, יכולות מעשיות, יכולות שכליות, אינטליגנציה רגשית, מצוקה, פחד, דימוי עצמי של הילד ועוד.

ההדרכה מתאימה להורים לילדים עם אתגרים חברתיים, להורים שרוצים לחזק את התקשורת בבית ולשנות את האווירה וכן להורים ולזוגות שרוצים להיות בקשר ובתקשורת טובה יותר עם הילדים שלהם.

מהלך ההדרכה:

7 מפגשים, פעם בשבוע למשך שעתיים וחצי, כולל הפסקה, בזום או באופן פרונטלי. נושאי המפגשים מגוונים ויכללו: קושי בהצבת גבולות, מריבות בין אחים, חילוקי דעות בין ההורים ביחס לגידול הילדים, מאבקי כוח, סדר יום, דימוי עצמי של ההורה ושל הילד, תקשורת מקרבת ועוד.

 1. הנחיית תוכנית "12 הצעדים" למניעת התמכרויות בשילוב פענוח ציורים וגרפולוגיה

שיטת 12 הצעדים פותחה בשנות השלושים של המאה שעברה על ידי קבוצת אלכוהוליסטים. תכנית זו, אם מפנימים אותה כראוי, הוכיחה את עצמה כבר כגישה החזקה ביותר בעולם להשתחררות מהתמכרויות. זוהי תכנית רוחנית, המיועדת להתגברות על התמכרויות ומבוססת על שלושה עקרונות בסיסיים: 1) ביטחון באלוקים. 2) הימנעות ופתיחת דף חדש. 3) עזרה לזולת. הצלחתה של התוכנית גרמה לה להתפשט, והיום מתקיימות אלפי קבוצות של תוכנית 12 צעדים בכל העולם, עבור כל סוגי ההתמכרויות: אלכוהול, הימורים, אכילה, סמים ועוד.

התוכנית הפשוטה הזאת עזרה למיליוני אנשים להחלים, גם ברמות ההתמכרות הקשות ביותר. התוכנית עובדת הכי טוב במסגרת קבוצתית ובליווי של מאמן או מטפל. הייחוד שלי בתוכנית זו הוא בשילוב של כלים אימוניים חזותיים שדרכם ניתן להגיע לשורש הנשמה של האדם ולעזור לו לשנות, באמת, את חייו.

מהלך התוכנית: 

12 מפגשים חווייתיים עוצמתיים בני שעתיים וחצי כולל הפסקה. בכל מפגש לומדים צעד אחד בדרך יצירתית של ציור וכתיבה.

 1. סדנאות "הכלה וקירוב לבבות" להורים, אנשי חינוך, מדריכים, עובדים בארגונים ולקהל הרחב 

משך כל סדנה שעתיים וחצי עם הפסקה, בזום או באופן פרונטלי. מתקיימת בשעות הבוקר/הערב לנוחיותכם. הסדנאות הן חווייתיות ועשירות מאופיינות בלמידה מגוונת בשילוב ידע מעשי של פענוח ציורים, גרפולוגיה וקלפי מודעות.

 • סדנת תקשורת מקרבת – המונח "תקשורת מקרבת" פותח ע"י ד"ר מרשאל רוזנברג, פסיכולוג אמריקאי מתלמידיו של קארל רוג'רס (אבי הפסיכולוגיה ההומניסטית), שמטרתו ללמד אותנו לתקשר עם עצמנו ועם אחרים באופן מיטבי ובדרך שיכולה להעביר את מה שאנו רוצים לומר, באופן שמפחית קונפליקטים ותסכולים שהם מנת חלקנו ברמת היום יום. בסדנה אנו נזהה את המקומות שבהם אנו מתקשים ליצור תקשורת מקרבת ונלמד פתרונות אפשריים.
 • סדנת מערכות יחסים – החיים שלנו מכילים מערכות יחסים רבות:
  זוגיות, הורות, היחסים עם הורינו, היחסים עם הבוס, עם המוכר בחנות, המורה והעוזרת, ועם זאת, מעולם לא לימדו אותנו איך לנהל מערכות יחסים או איך לגרום להם לעבוד בצורה מיטבית. בסדנה זו נבין איזה הכוחות המשפיעים על כל מערכת יחסים וכיצד ניתן לשפר אותן.
 • סדנת אימהות ובנות – סדנת אימהות ובנות פועלת במטרה לחזק את הקשר בין אימהות ובנות באופן חווייתי ובעזרת כלים מתחומים שונים: ציור, גרפולוגיה, קלפים ועוד. אני מזמינה אתכן לקחת פסק זמן משגרת החיים הסוחפת ולהיות שתיכן ביחד- אמא ובת שעתיים שלמות, בזום במחשב. אני מזמינה אתכן לסדנה חווייתית, להירגע, לצייר, לנשום,  להיות, לפתוח את הלב ולהתקרב.
 • סדנת הגשמת מטרות בחיים – הצבת מטרות ויעדים היא חלק חשוב מאוד בהצלחה שלנו. הם משקפים את מה שחשוב לנו, מה אנחנו רוצים להיות, לעשות או להשיג. דרך הציורים ואבחון כתבי היד נוכל לגלות את הדרך הבטוחה להצלחה והשגה, תוך סילוק האמונות המעכבות וההתמקדות בקושי.
 1. הרצאה: זיהוי סימני מצוקה בציורי ילדים ובכתב היד          

  הרצאה מרתקת לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול בלקויות למידה ובהפרעות קשב וריכוז וכן ולהורים.

ציורי הילדים ואבחון כתבי היד שלהם מציגים התבטאות חופשית, מחד בציור, ופעולה לפי הנורמות המקובלות, מאידך, בכתב היד. כל בחירה שהילד מבצע בציור מושפעת על פי רוב ממצבו הפיזי, המנטאלי והנפשי ברגע נתון. כתב היד, שהינו מיומנות נרכשת, מתפתח במקביל להתפתחות של הילד ובהתאמה למצבו בהווה. הציורים ממשיכים ללוות את כתבי היד של ילדים ובני נוער כשרבוטים בצידי המחברות, ובהמשך כחלק בלתי נפרד מהחתימה שלהם.

לרוב ההתפתחות תהיה טבעית ותקינה במהלך השנים. עם זאת, ישנם מספר סימנים בציורי ילדים ובכתבי היד שלהם, אשר עשויים להעיד על קיומה של מצוקה למשל: רגרסיה בציור, שימוש בלחץ חלש מאוד בעת הכתיבה, מיקום האלמנטים בדף ועוד.

בהרצאה אתן דוגמאות לקיומן של סימני מצוקה בציורים ובכתבי יד ואדון בפתרונות האפשריים. זוהי הרצאה מקצועית בזום, או באופן פרונטלי, למשך שעתיים כולל הפסקה.

 1. ייעוץ והדרכה פרטניים – להורים/לאנשי חינוך ולקהל הרחב במגוון נושאים:

 • בניית תוכנית אישית למניעת התמכרויות בקרב מבוגרים ובני נוער.
 • פענוח ציורי ילדים – קשיים חברתיים, תקשורת בינאישית, רגרסיה, יחסי משפחה ועוד.
 • מוכנות לכיתה א', זיהוי מצוקות, קשיים וחוזקות של הילד.
 • לקויות למידה ואתגרי קשב וריכוז – אסטרטגיות למידה, סדר וארגון, תוכנית שבועית, הכנת תוכנית ליחיד על פי אבחון.
 • ייעוץ והכוונה תעסוקתית ומקצועית על פי אבחון גרפולוגי.

מפגש ייעוץ הינו שעה וחצי באופן פרטני לאדם אחד, בזום או באופן פרונטלי.

אשמח לעמוד לרשותכם,

דיקלה גולסה-חליווה J

1-323-847-0146 / 03-7227909 Dikla Golasa-Halioua

diklagolasa@gmail.com

www.learningwithdikla.com

childrendrawing

Child draws a pencil drawing of the world

דיקלה גולסה-חליווה Dikla Golasa-Halioua  קורות חיים:

בעלת מרכז לימוד וייעוץ ייחודי בלוס אנג'לס, מאמנת ומנחת סדנאות וקורסים, בזום בכל העולם.

נולדה וגדלה בישראל. כיום מתגוררת בלוס אנג'לס, גרושה ואימא לבן. בוגרת תואר ראשון ושני בחינוך של האוניברסיטה הפתוחה בישראל, בעלת תעודת הוראה באזרחות והיסטוריה ותעודת הוראה בהוראה מתקנת.

שוטרת סמויה לשעבר עם ותק של 15 שנות קריירה מפוארות, שמתוך  אמונה ביכולתה לחנך ולהשפיע, עברה מתוך שליחות למערכת החינוך ולמערכות הציבוריות בישראל.

שימשה כיועצת לראש עיריית הוד השרון בתחום של מניעת אלימות, סמים ואלכוהול בקרב מבוגרים ובני נוער. מומחית בפיתוח תוכניות אזוריות למניעת פשיעה והתמכרויות. מנחת תוכנית "12 הצעדים".

בעלת מרכז לימוד ייחודי שבו היא מלמדת ילדים ומבוגרים את השפה העברית, מקנה כלים לסדר וארגון ולהתנהלות יעילה בסביבה הלימודית ומטפלת בבעיות קשב, תקשורת בין אישית ומיומנויות חברתיות תוך מציאת הייחודיות בכל אחד ואחת מהלומדים. מטפלת בציור לילדים עם צרכים מיוחדים ומדריכת הורים.

בוגרת קורס קואצ'ינג הוליסטי מטעם מכללת "רידמן" בתל אביב ומתמחה באימון לילדים ובני נוער. בוגרת קורסים והשתלמויות בתחום של פענוח ציורים וגרפולוגיה, מוסמכת של מכון הגרפולוגיה האמריקאי כגרפולוגית בעלת שם עולמי. וכן, בעלת ניסיון עשיר בייעוץ מקיף ומשמעותי, מרצה ומנחת סדנאות העצמה ומודעות בארגונים, חדרי מורים ומעגלי נשים.

הייחודיות בעבודתה היא ההקשבה ליצירתיות ופיתוח קורסים ייחודיים המשלבים אימון אישי, פענוח ציורים וקלפי מודעות. אלה הם קורסים להעצמה וללמידה על האני העצמי ועל האחר סביבי. וכך, בזכות וירוס "הקורונה", מצאה את עצמה מלמדת במסע חובק עולם, בזום שקירב את כולם דרך מסך המחשב הביתי ויצר חיבור של נשמות מסביב לגלובוס. מסע מעשיר שיותר מהכל מרחיב את הלב ומפתח את הנשמה. בלוגרית וכותבת מאמרים וקורסים מקצועיים בתחומי האימון, ההעצמה והמודעות.

 

כתוב תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם באתר.

ניתן להשתמש בתגיות HTML ובתכונות אלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>