דלג לתוכן
דיקלה - מורה להוראה מתקנת

פענוח ציורי ילדים – שידור לייב בפייסבוק

https://www.youtube.com/watch?v=b7PlI2Amk6M

הציור הוא חלק מהקיום האנושי מזה עידן ועידנים. הציורים הקדומים ביותר שצוירו על ידי בני אנוש, הם הציורים שהאדם הקדמון צייר על הקירות במערה כדי ליצור קשר, לסמן דרכים, טריטוריה, אזורי ציד ועוד. דהיינו, הציור הוא תקשורת.

כילדים נהגנו לצייר, לשרבט או סתם לשפוך צבע על הדף. זו הייתה חוויה שבאה לנו מהנשמה וגרמה לנו אושר. הילד המצייר מבטא את עצמו על הדף ללא ביקורתיות ושיפוטיות והוא לא באמת יודע שלציורים שלו יש משמעות רבה.

הדף הוא המראה של "האני" בכל רגע נתון שבו אנו מתחילים לצייר והוא משקף כיצד אנו מרגישים או חווים את אותו רגע/אותו יום/אותה תקופה. ציור הוא סמל של תקשורת הדורש צורה מסוימת של מודעות עצמית של האדם.

כמו כן, אם מבקשים מהילדים לצייר, מרביתם יציירו באופן ספונטאני ואף ייהנו מהציור. לרוב הם חושבים על הנושא בעצמם או שהם מעתיקים משהו שראו קודם לכן.

הציור מסייע לילד להביע את עצמו ולספר "מה שלומו?" ברגע זה או בכלל. הוא מעביר לנו מסרים באמצעות הציור שאותו הוא מצייר וזו, בעצם, השפה שלו. מהציורים האלה ניתן ללמוד רבות על עולמו הרגשי של הילד, על דימוי הגוף שלו, על המקום שבו הוא תופס את עצמו בחברה, על מה הוא היה רוצה להשיג בחייו אם רק היה יכול…יש בהם את החלומות שלו ואת כל מה שקורה לו בחיים ברגע נתון.

רוצים לדעת מה אומר הציור על הילד שלכם?

מוזמנים לפנות אליי

דיקלה גולסה-חליווה

מפענחת ציורים וגרפולוגית

Diklagolasa@gmail.com

כתוב תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם באתר.

ניתן להשתמש בתגיות HTML ובתכונות אלה: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>